ZIMNÍ CUKRÁRNA

Chtějí děti zmrzlinu a venku je chladno? Klidně jim ji nabídněte a hned lákavě dodejte, že si jí mohou dokonce venku samy vyrobit. Stačí vyzkoušet hravou rychlovku. Zimní cukrárnu. Co potřebujete: Ovoce, nůž a objevitelskou chuť testovat něco nového.

Pokud mrzne mohou se děti směle pustit do zmrzliny. Jen budou asi déle čekat. Chladné počasí nabízí příležitost pro vychlazenou dobrotu, které se může podávat téměř okamžitě.

Stačí nakrájet ovoce na silnější plátky, propíchnout špejlí, nebo očištěnou větvičkou (nejedovaté rostliny:) a nechat venku vychladit, či zmrznout.

Za mrazivého počasí je lepší mezi jednotlivé zmrzliny vložit alobal, aby k sobě nepřimrzly.

A pak stačí už jen ochutnávat a ochutnávat. Zmražené i vychlazené ovoce dětem záhadně vnímají jako sladší. Myslím, že to je tím, že se k chuti „obvyklého“ ovoce přidává příchuť dobrodružství, špetka něčeho nového a zásadní přísada – vlastnoruční výroba.

Budete překvapeni, kolik ovoce najednou do dětí zapadne. Přibalte raději pár jablíček či hrušek navíc.

Své dobroty můžete „pocukrovat“ sněhem. 

Koho pozvete na zimní hostinu? Po návštěvě zimní cukrárny doporučujeme nějakou hodně běhavou hru na zahřátí. Nápady můžete hledat v startérech svobodného hraní ZDE, nebo nakoukněte na web Jděteven.cz. Nás baví například Bojový zmrazovač

Dejte nám vědět, jak vám chutnalo. Nám moc. Tlupa dětí se najednou o jablečná lízátka hádala. Nejoblíbenější byly ty s hvězdičkou:).

Vymyslete si své vlastní dobroty ze zimní cukrárny. Příroda venku nabízí neomezené možnosti pro dětskou tvořivost.

STARTÉRY SNĚHOVÝCH HER najdete TADY

článek na téma OTUŽOVÁNÍ si přečtěte ZDE – Jsme příliš ochočeni teplem?

 

 

 

Jsme dva. On je takový teoretik. Přečetl 100 knih a výzkumů, proč si děti hrají a jak se učí. Já naopak takový kreativec, praktik a vášnivý pozorovatel dětské hry. Výsledek našeho projektu jsou 4 děti a tento web. Chceme podpořit rodiče, že nejlepší odborníci na svobodnou hru jsou děti. Stačí jim důvěřovat a nepřekážet. Víc o nás Náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 1. Věra napsal:

  Justýno, můžu se zeptat? Podle čeho jste tvořili ty krásné masky? Viděla jsem na Fb. Věra

  • Justina Danišová napsal:

   Věro, namalovali jsem je sami dle obrázku ptáků. Vytvořili jsme i šablonu a budeme ji vkládat k popisu aktivity na http://www.ucimesevenku.cz Pokud nevadí, pošlu ještě nehotovou verzi k vám do emailu, ať můžete testovat:).

 2. Věra napsal:

  Tak to moc děkuji!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.